BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 15768244
*
nr 1576 8244
Ljusstakar
ett par, pläter. Höjd: 29 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2023
kl 19:11:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 13:22:10
1
100 kr
6/11 18:56:29
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5087 Ljusstakar
2 st, Kosta Boda, 8-11cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53
-
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11
-
5084 Ljusstakar
5 st, Orrefors. Höjd: 5-10cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
5147 Ljusstakar
ett par, silver, Råström, 1960. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:43
*
Ljusstakar
nr 1576 8244
Ljusstakar
ett par, pläter. Höjd: 29 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 13:22:10 | 1 | 100 kr |
6/11 18:56:29 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5087 Ljusstakar
2 st, Kosta Boda, 8-11cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53
-
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11 -
5084 Ljusstakar
5 st, Orrefors. Höjd: 5-10cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
5147 Ljusstakar
ett par, silver, Råström, 1960. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:43